• Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

• Základná škola – Pohranice 444, 951 02 Pohranice

Kontakt: e-mail: zspohranice@gmail.com  t.č. 037/7871213, 0910393213

Riaditeľstvo Základnej školy -  Pohranice 444 v zmysle zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon/, zmene školského zákona č. 1888/2015 a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 320/2008 Z.z. o základnej škole na plnenie povinnej školskej dochádzky  v základných školách  oznamuje, že:

ZÁPIS ŽIAKOV DO 1. ROČNÍKA

pre školský rok 2022/2023

sa uskutoční v dňoch 4.4. 2022 - 6.4. 2022

formou elektronickej prihlášky

na webovej stránke školy www.zspohranice.edupage.org

následným overením údajov z dokladov

rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonných zástupcov

a overením školskej spôsobilosti dieťaťa.

Hlavný deň zápisu je 4.4. 2022 od 8,00 hod. po telefonickom dohovore o presnom čase zápisu.

V prípade, že nemáte možnosť vyplniť elektronickú prihlášku, kontaktujte riaditeľstvo školy na t.č. 0905312722, 0910393213 a dohodneme ďalší postup.

Počas overenia dokladov je potrebné dodržať aktuálne hygienicko-epidemiologické opatrenia(Vyhlásenie o bezpríznakovosti, respirátor na prekrytie dýchacích ciest, dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy)

V Pohraniciach, 18.03. 2022                                                                 PaedDr. Adriana Vojtelová

Podmienky prijímania detí na základné vzdelávanie

Riaditeľka Základnej školy – Pohranice 444 určuje nasledovné podmienky pre prijatie žiakov do 1. ročníka ZŚ pre školský rok 2022/2023:

1. Do prvého ročníka ZŠ v zmysle § 19 ods.3 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní školský zákon) v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov je prijímané dieťa, ktoré spĺňa podmienky na začiatok povinnej školskej dochádzky. Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni , keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.
            2. Do 1. ročníka na plnenie povinnej školskej dochádzky môže byť prijaté výnimočne aj dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, ak o to požiada jeho zákonný zástupca  a k žiadosti predloží súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.
            3.  Plnenie povinného predprimárneho  vzdelávania v materskej škole zákonný zástupca preukazuje „potvrdením“ príslušnej materskej školy.
            4. Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt (spádová škola), ak pre neho zákonný zástupca nevyberie inú základnú školu. Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku  v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.
            5. Osobná prítomnosť detí a zákonných zástupcov detí pri zápise sa riadi aktuálne účinnými vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

V Pohraniciach, 18.03. 2022                                                                 PaedDr. Adriana Vojtelová

• Prevádzka školy od 7. marca 2022

Aktualizované informácie vychádzajú z Vyhlášky ÚVZ SR a Školského semaforu.

Od 14.3.2022 sa obnovuje  krúžková činnosť.

Predpisy platné v školách od 28.2.202:

1. Počas vyučovania v triedach žiaci nemusia mať rúška/respirátory. Pri presunoch, v zmiešaných skupinách a na chodbách ich však musia mať. V prípade, že sa v triede vyskytne pozitívny prípad, žiaci nosia rúško/respirátor po dobu 10 dní aj v triede.
            2. V prípade pozitivity je rodič povinný túto informáciu bezodkladne oznámiť triednemu učiteľovi.
            3. Pri potvrdení ochorenia COVID-19 ide do karantény len pozitívny žiak. Ostatní žiaci triedy pokračujú v prezenčnom vzdelávaní, žiaci musia byť bezpríznakoví. Následne majú žiaci povinnosť nosiť rúško/respirátor aj v triede po dobu 10 dní. Žiaci a pedagógovia majú obmedziť počas tejto doby nevyhnutný sociálny kontakt mimo domácnosti iba na príslušný kolektív triedy.
            4. Žiak alebo zamestnanec po úzkom kontakte mimo školy (napr. pozitívny člen rodiny) naďalej ide do 5-dňovej karantény. Po návrate do školy nosí rúško/respirátor ďalších 5 dní. Očkovaní a prekonaní majú výnimku z karantény, uplatnia si ju prostredníctvom formulára a budú v škole nosiť 10 dní rúško (žiaci), respirátor (zamestnanci).

Prílohy:

•  Školský semafor platný od 28.2.2022
            • Vyhlásenie o bezpríznakovosti
            • Oznámenie o výnimke z karantény
            • Rozhodnutie ministra školstva
            • Vyhláška ÚVZ SR č.26/2022